Ul. Czarnkowska 1A

60-415 Poznań

chandelier-2523099_640

Jaki płyn do czyszczenia mosiądzu wybrać?

Jaki płyn do czyszczenia mosiądzu wybrać?

Zastosowałeś w swoim domu wspaniałe dodatki w postaci mosiężnych okuć, armatury czy też wymyślnych żyrandoli? Prezentujące się pięknie metalowe elementy, jeżeli w odpowiedni sposób o nie nie zadbamy, mogą bardzo szybko zmatowieć i stracić swoją atrakcyjność, szczególnie kiedy narażone są oddziaływanie czynników zewnętrznych. Zniszczeniu szczególnie szybko ulegają przedmioty mające często kontakt z wodą np. baterie prysznicowe, krany, mosiężne ramy mebli ogrodowych czy figurki. Jak odtworzyć ich dawny blask?

środki czystości, jak wyczyścić mosiądz,

 Istnieje wiele domowych sposobów na przywrócenie im dawnej świetności, jednak najszybszym i pochłaniającym najmniej czasu rozwiązaniem jest wykorzystanie środka czyszczącego przeznaczone specjalnie do mosiądzu, który sprawdza się wspaniale w swoim zadaniu. Najlepszy preparat do czyszczenia mosiądzu, mogą zakupić Państwo w naszej hurtowni internetowej

Preparat do czyszczenia mosiądzu

Kolejnymi sposobami na utrzymanie czystości, jest kilka domowych rozwiązań takich jak:

Czyszczenie mosiądzu za pomocą octu i sody

Do sody oczyszczonej dolej niewielką ilość octu, aby stworzyć lepką pastę, następnie nałóż ją na powierzchnie którą chcesz wyczyścić, odczekaj chwilę a następnie przy użyciu szczoteczki z miękkim włosiem wyszoruj metal aby pozbyć się brudu.

Czyszczenie powierzchni za pomocą cytryny

Cytryna posiada wiele właściwości podobnych w działaniu co ocet, jeśli zależy Ci na pozbyciu się kamienia z powierzchni, odbierającego jej blask, użyj soku z cytryny, dodając do niego odrobinę soli.

Taką pastę nałóż na powierzchnie której chciałbyś usunąć brud, odczekaj od 10 do 15 minut następnie przetrzyj powierzchnię szmatką.

Usuwanie zabrudzeń za pomocą coli

Ten powszechny napój nie tylko smakuje, ale doskonale sprawdza się przy czyszczeniu trudnych zabrudzeń. Jeżeli posiadamy niewielki metalowy element, który chcemy wyczyścić z trudnego brudu, wystarczy zanurzyć go w coli na około 2-3 godziny, następnie dokładnie wyszorować miękką gąbką w ciepłej wodzie.