Ul. Czarnkowska 1A

60-415 Poznań

czyszczenie kleju, klej, zabrudzenia od kleju

Jak usunąć pozostałości po kleju na wykładzinach?

Zdarza się, że podczas prac, związanych z wykładzinami klej jest strasznie trudno usunąć, często jest to nie lada problem do rozwiązania. Bywa i tak, że przy próbach mechanicznego pozbycia się uporczywych plam, tylko pogarszamy całą sytuację, niszcząc tym przy tym ulubiony dywan, lub wykładzinę. W tym artykule przedstawimy kilka przydatnych sposobów, jak wyczyścić naszą wykładzinę kiedy mamy do czynienia z wyschniętym klejem.

klej, ciężkie zabrudzenia od kleju, plamy od kleju,

Pierwszy ogień – sposób domowy

Pierwszym sposobem na rozwiązanie tego problemu, jest użycie spirytusu czy rozcieńczonego acetonu. Naszym celem jest rozpuszczenie kleju. Składniki te zazwyczaj są dostępne pod postacią ogólnodostępnego zmywacza do paznokci, ale także można śmiało zapytać o niego w sklepie malarskim lub też budowlanym. Zanim jednak to zrobimy powinniśmy sprawdzić w mało widocznym miejscu, czy nie wpłynie to źle na naszą wykładzinę – materiał z jakiego wykonany jest nasz dywan lub wykładzina, może okazać się zbyt delikatny dla tak agresywnego produktu jakim jest alkohol tego rodzaju. Jeżeli po przeprowadzeniu testu na fragmencie wykładziny, nie zauważymy żadnego rodzaju odbarwień, możemy podjąć się próby usunięcia uporczywych plam.

Profesjonalny produkt chemiczny

Niestety często się zdarza, że te sposoby mogą zawieść i całkowicie nie usuną kleju. Wtedy należy użyć profesjonalnych chemicznych środków, najlepsze z nich są dostępne w naszej internetowej hurtowni. Jednym z takich preparatów, jest płyn do usunięcia kleju montażowego DR-6. To profesjonalny produkt, który nie uszkadza powierzchni i dokładnie czyści naszą wykładzinę. Artykuł ten znajdziemy np. na stronie hurtowni, po kliknięciu w nazwę obok – DR-6. Produkt, który stanie na wysokości zadania.